آخرین نظرات

جستجوی بلاگ

راهنمای عیب یابی پکیج ایران رادیاتور

راهنمای عیب یابی پکیج ایران رادیاتور

پکیج ایران رادیاتور از سری های با کیفیت پکیج دیواری تولید شده در ایران می باشد ، شرکت با سابقه ایران رادیاتور در حال حاضر بیش از 10 سال است که محصول پکیج دیواری را به سبد محصولات خود افزوده است که با توجه به قیمت رقابتی فروش این پکیج توانسته سهم خوبی از بازار را به خود اختصاص دهد. شاید بتوان گفت سهم عمده پکیج دیواری در ایران در اختیار پکیج ایران رادیاتور و پکیج بوتان می باشد. در این مقاله سعی داریم که شما بازدید کننده محترم را با عیب یابی این پکیج دیواری آشنا تر کنیم . البته حتما توجه بفرمایید که تعمیر پکیج دیواری خود را به سرویسکاران مجاز شرکت ها بسپارید و این راهنما فقط برای آگاهی شما از کد های عیب و چراغ های راهنمای پکیج ایران رادیاتور شما می باشد.

پکیج ایران رادیاتور به دو دسته کلی دارای نمایشگر دیجیتال و بدون نمایشگر تقسیم می شود و این راهنما نیز ابتدا به پکیج ایران رادیاتور بدون نمایشگر( سری های M و Eco) که توسط چراغهای راهنما عیب یابی می شود می پردازد و سپس به پکیج ایران رادیاتور با نمایشگر (سری L) می پردازیم.

راهنمای عیب یابی پکیج ایران رادیاتور سری M و Eco:

در این مدل از پکیج دیواری ایران رادیاتور M24FF شما چراغ هایی با شماره گذاری مشاهده می کنید که با روشت شدن هر کدام از چزغ ها ایراد دستگاه مشخص می گردد.

 

 • چراغ 30 و 40: روشن شدن این دو چراغ نشان از اشکالی اتصال برد به سیستم می باشد و معمولا به دلیل خرابی یا سوختن برد بر اثر نوسان برق اتفاق می افتد.
 • چراغ 80: عمل کردن ترموستات ایمنی پکیج باعث روشن شدن این چراغ می گردد و این نشان از بالاتر رفتن دما دستگاه به بیش از 105 درجه سانتی گراد می شود
 • چراغ 70: این چراغ زمانی روشن می شود که دمای مبدل دستگاه به بیش از 89 درجه سانتی گراد برسد و در نتیجه با فعال شدن این کد خطا پکیج خاموش می شود تا بعد از کاهش دما مجددا به فعالیت خود ادامه دهد
 • چراغ 70 و 80: با روشن شدن این دو چراغ دستگاه اعلام خطایی مربوط به سنسور شعله ( یون) را انجام می دهد که ممکن است بر اثر کثیفی یا اشکال در سیستم جرقه زن این اتفاق رخ داده باشد
 • چراغ 60 و 80: عملکرد سیستم ضد یخ زدگی و در کنار آن فعال شدن پمپ برای گردش آب در مدار گرمایش به منظور جلوگیری از یخ زدن پکیج دیواری و لوله های مدار گرمایش موجب روشن شدن این دو چراغ می گردد. معمولا این اتفاق در زمانی می افتذ که پکیج دیواری دما را کمتر از منفی پنج درجه سانتی گراد تشخیص دهد
 • چراغ 60 و 70 : عملکرد سیستم ضد یخ زدگی بدون فعال شدن پمپ پکیج دیواری باعث روشن شدن این دو چراغ می گردد که این اتفاق باعث تنها روشن شدن مشعل پکیج دیواری به منظور جلوگیری از عدم یخ زدن خود دستگاه می گردد و معمولا در دمای در محدوده صفر درجه اتفاق می افتد
 • چراغ 50 و 80 : باز شدن سنسور آبگرم مصرفی باعث روشن شدن این چراغ می شود
 • چراغ 50 و 70: اتصال کوتاه سنسور آبگرم مصرفی باعث فعال شدن این چراغ می شود
 • چراغ 50 و 70 و 80 : در صورت قطع شدن سنسور مدار گرمایش از مدار این چراغ ها فعال می شوند
 • چراغ 50 و 60 : در صورت اتصال کوتاه شدن سنسور های مدار گرمایش این چراغ ها فغال می شوند
 • چراغ 40 و 70 و 80: این پیغام خطا نشان از این دارد که ترموستات ایمنی دستور به قطع پکیج داده است اما دما شوفاژ هنوز به بالاترین حد خود نرسیده است در نتیجه ممکن است این پیغام خطا نشان از اشکال در فیوز های حرارتی دستگاه داشته باشد
 • چراغ 40 و 70: این پیغام خطا به دلیل باز شدن پرشر سوییچ آب اتفاق می افتد که می تواند اطلاع از اشکال در سیستم فلومتر پکیج دیواری یا سیستم انتقال آب در پکیج دیواری داشته باشد.
 • چراغ 40 و 80: این نشانگر خبر از این می دهد که سنسور دود فعال شده است و این می تواند دلایل مختلف داشته باشد اما به طور کلی می توان گفت که فعال شدن این پیغام خطا نشان از این دارد که خروج پس سوز گاز (مونواکسید) به صورت کامل و مناسب انجام نمی شود. در این موارد حتما به سرعت دودکش پکیج خود را چک بفرمایید تا مشکلی در دودکش آن نباشد.
 • چراغ 40 و 60 و 80 : در مواقعی که پرشر هوا باز باشد و فن نتواند عمل کند این پیغام خطا دریافت می گردد و این می تواند نشان از اشکال در سیستم فن پکیج دیواری داشته باشد زیرا که پرشر فرمان کار کردن فن را می دهد اما فن نمیتواند عملیات خود را آغاز نماید.
 • چراغ 40 و 60 و 70 : در مواقعی که پرشر هوا بسته باشد و فن نتواند عمل کند با این ارور رو برو می شود که این پیغام احتمال بسته بودن مسیر دودکش را به ما اعلام می کند ممکن است مسیر دودکش توسط یک جسم خارجی یا لانه پرنده مسدود شده باشد که حتما باید بررسی شود.

 

حال به بررسی پیغام های خطا در پکیج ایران رادیاتور سری L می پردازیم ، این پکیج با توجه به اینکه دارای نمایشگر دیجیتال می باشد پیغام های خطا به صورت کد های منحصر به فرد به مصرف کننده اعلام می نماید.

 • پیغام E1: نمایش این پیغام بر روی نمایشگر به این معناست که پرشر سوئیچ آب در وضعیت قطع می باشد (مدار آن باز است)
 • پیغام E2 : ظاهر شدن این پیغام بر روی نمایشگر به این مورد اشاره دارد که اشکالی در سیستم شعله (یون ) در حین کار به وجود آمده است که این اشکال می تواند در سیستم جرقه زن یا سیستم های مربوط به شعله باشد.
 • پیغام E8 : عمل کردن ترموستات ایمنی پکیج باعث روشن شدن این چراغ می گردد و این نشان از بالاتر رفتن دما دستگاه به بیش از 105 درجه سانتی گراد می شود
 • پیغام E10 : عدم مکش خوب دودکش و نشت دود مون اکسید به محیط باعث فعال شدن سنسور دود و نمایش این پیغام می شود که حتما باید سریعا دودکش پکیج دیواری را چک کرد تا مشکل مکش را مشخص کرد
 • پیغام E12 , E30 , E99 : در صورت ایجاد مشکل برای برد الکترونیک یا قطع شدن برد الکترونیک این کد خطا بر روی نمایشگر ظاهر می شود که این مورد می تواند به قطعی یا سوختن برذ الکترونیک پکیج مربوط شود.
 • پیغام E31: این پیغام نشان می دهد که ترمیستور مدار شوفاژ(گرمایش) اشکال دارد این پیغام در زمانی رخ می دهد که این سنسور به صورت اتصال کوتاه باشد.
 • پیغام E32 : این پیغام نشان می دهد که ترمیستور مدار شوفاژ(گرمایش) اشکال دارد این پیغام در زمانی رخ می دهد که این سنسور به صورت مدار باز باشد.
 • پیغام E41: این پیغام نشان می دهد که ترمیستور مدار آبگرم مصرفی اشکال دارد این پیغام در زمانی رخ می دهد که این سنسور به صورت اتصال کوتاه باشد.
 • پیغام E42 : این پیغام نشان می دهد که ترمیستور مدار آبگرم مصرفی اشکال دارد این پیغام در زمانی رخ می دهد که این سنسور به صورت مدار باز باشد.
 • پیغام E50: در صورتی که فن خاموش باشد اما پرشر هوا در وضعیت وصل باشد این پیغام خطا نمایش داده می شود که می تواند به دلیل اشکال در عملکرد قطعه فن باشد
 • پیغام E51 : در صورتی که فن روشن است اما پرشر هوا در وضعیت قطع می باشد این پیغام نمایش داده می شود.
 • پیغام E81: این پیغام این مورد را اعلام می کند که فیوز های حرارتی به دلیل تشخیض دما بیش از 105 درجه سانتی گراد پکیج را قطع کرد اما دمای آب اندازه گیری شده توسط سنسور ها طبیعی هست که این مورد می تواند به دلیل اشکال در NTC ها یا سنسورهای حرارتی می باشد
 • پیغام E88 : در زمانی که پکیج به دلیل کارکرد بش از حد دمایش از 89 درجه سانتی گراد عبور میکند و هنوز به 105 درجه سانتی گراد نرسیده است با این پیغام خطا روبرو می شویم که با خاموش شدن پکیج و کاهش دما این ارور رفع می شود.

در این مقاله سعی داشتیم تا با دادن اطلاعات بیشتر راجع به عیب یابی پکیج های ایرا رادیاتور و شرح مشکلاتی که این کد های خطا می توانند پیش بیاورند شما را با این مورد آشنا کنیم اما مجددا تاکید میکنیم که تا حد امکان از باز کردن و تغییر در پکیج دیواری خود بپرهیزید و این کار را به سرویسکاران مجاز شرکت بسپارید.

در صورتی که نیاز به راهنمایی بیشتر در مورد عیب یابی پکیج ایران رادیاتور داشتید می توانید سوال خود را در بخش نظرات مطرح بفرمایید تا کارشناسان دمانما در کمترین زمان پاسخ آن را برای شما ثبت نمایند.

نوشته شده در 1399-12-06 توسط مقالات پکیج دیواری, مقالات پکیج دیواری ایران... 0 5263

نظر خود را به اشتراک بگذاریدپاسخ دهید

مقایسه 0