آخرین نظرات

جستجوی بلاگ

ساخت کولر گازی صددرصد خورشیدی

ساخت کولر گازی صددرصد خورشیدی

محمد جواد جاودانی محقق ایرانی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس با اشاره به ساخت کولر گازی صد در صد خورشیدی، گفت: این کولر گازی خورشیدی می‌تواند با شارژ از نور خورشید و مهتاب در طول شبانه روز به طور مداوم کار کند.

وی افزود: این کولرها از لحاظ کارایی و شکل ظاهر با کولرهای گازی برقی تفاوت زیادی ندارد ولی یک پانل خورشیدی با توان و قدرت بالا و یک مخزن ذخیره انرژی به دستگاه اضافه شده است.

جاودانی با بیان اینکه اسپلیت‌های خورشیدی یا همان کولر گازی خورشیدی در دو نوع 50 و 100 درصدی ساخته شده است، گفت: نمونه 50 درصدی بخشی از نیروی موردنیاز خود را از انرژی خورشید می‌گیرد(50 درصد) و مابقی انرژی مصرفی دستگاه نیز از برق شهری تامین می‌شود.

به گفته این محقق ایرانی، نمونه 100 درصدی این محصول نیز 100 درصد انرژی مورد نیازش را از خورشید و نور مهتاب به دست می‌آورد.

وی کاهش مصرف انرژی و قیمت مصرفی حامل‌های انرژی را از مهم‌ترین مزیت‌های اجرایی شدن این طرح برشمرد و گفت: در حال حاضر قیمت برق مصرفی این نوع کولر گازی (نمونه 50 درصدی) یک پنجم کولرهای گازی است که این مزیت باعث می‌شود قیمت گران محصول نیز پس از مصرف برای مصرف کننده توجیه اقتصادی داشته باشد.

نوشته شده در 1398-06-30 توسط مقالات کولر گازی 0 972

نظر خود را به اشتراک بگذاریدپاسخ دهید

مقایسه 0